Product Details:
| Pixel Pitch | P6 |
| Screen Dimensions (W x H) | 960x960 mm (3.15x3.15 ft) |
| IP Rating | IP65 |
| Cabinet Type | MS |
| Viewing Distance | 6-Mtr |
| Mounting Type | Hanging, Wall mounted, Pole, Unipole |
| Display Mode | Text & Graphics |
| Brightness | 4500 |
| Refresh Rate | 1920Hz/3840hz |
| Module Size | 192X192 |
| Waterproof | IP65 |
| Service | Rear Service |
| Cabinet Size | 960X960, Customised Available |
| Brand | Lampro (Unilumin) |
| Module Resolution | 32X32-1024 Pixel |
| Usage/Application | DOOH, Auditorium, Club & Pubs, Hoarding or Advertising & Mobile Vans |
Product Details:
| Pixel Pitch | 3 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Cabinet Type | MS |
| Viewing Distance | 3mtr |
| Mounting Type | Hanging, Wall Mounting, Unipole |
| Display Mode | Text & Graphics |
| Brightness | 4500 |
| Refresh Rate | 1920Hz-3840Hz |
| Module Size | 320*160mm |
| Waterproof | IP65 |
| Cabinet Size | 960X960mm Customised available |
| Module Brand | LAMPRO (Unilumin) |
| Service | Rear Service |
| Module Resolution | 104X52-5408Pixel |
Additional Information:
Product Details:
| Pixel Pitch | 8 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Cabinet Type | MS |
| Viewing Distance | 8-Mtr |
| Mounting Type | Hanging, Wall mounted, Pole, Unipole |
| Brightness | 4000 |
| Refresh Rate | 1920Hz/3840hz |
| Module Size | 320*160mm |
| Waterproof | IP65 |
| Service | Rear Service |
| Cabinet Size | 960X960, Customised Available |
| Brand | Lampro (Unilumin) |
| Module Resolution | 40X20-800 Pixels |
| Usage/Application | DOOH,Auditorium, Club & Pubs, Hoarding or Advertising & Mobile Vans |