Product Details:
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Brightness | 5500 nits |
| IP Rating | IP65 |
| Cabinet Type | MS |
| Mounting Type | Wall Mounted, Pole Mounted, Outdoor Advertising, DOOH |
| Viewing Distance | 4-Mtr |
| Display Mode | Video |
| Refresh Rate | 3840Hz |
| Module Size | 320*160mm |
| Waterproof | IP65 |
| Service | Rear Service |
| Cabinet Size | 960X960mm Customised Available |
| Brand | Lampro (Unilumin) |
| Usage/Application | DOOH, Auditorium, Club & Pubs, Hoarding or Advertising & Mobile Vans |