Advertising Led Display Screen
Offering you a complete choice of products which include advertising led display screen.
Advertising LED Display Screen
Product Price :Get Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Application | Outdoor |
| Pixel Pitch | 4 mm (P4) |
| Usage/Application | Outdoor |
| Pixels | P4 |
| Brightness | ≥ 5000 nits |
| Shape | Rectangle |
| Refresh Rate | ≥ 3840 Hz |
| Module Size | 320x160 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Maintenance Type | Front & Rear |
| Controller Brand | NovaStar |
P4 Outdoor Led With MS Cabinets, with Fixed Installation, Waterproff IP65 Rated. Used For Outdoor Advertsing, DOOH, Store Facade,